Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 42-րդ կետի և 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 3-րդ կետի դրույթներով, «Հավաքների ազատության մասին» ՀՀ օրենքի 15-րդ հոդվածի պահանջներով և «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» ՀՀ օրենքի 37-րդ հոդվածով, հիմք ընդունելով ՀՀ Արագածոտնի մարզպետի 18․02․2025թ-ի N 01/1/01089-2025 գրությունը, Թալին համայնքի ավագանին որոշում է՝
1. Հաստատել՝ 1) Համայնքում հանրային հավաքների մասին իրազեկումների գրանցամատյանի վարման կարգը՝ համաձայն N 1 հավելվածի։ 2) Համայնքում հանրային հավաքների մասին իրազեկումների գրանցամատյանի ձևը՝ համաձայն N 2 հավելվածի։ 3)Համայնքում հանրային հավաքների մասին իրազեկման օրինակելի ձևը համաձայն N 3 հավելվածի։ 2․Ուժը կորցրած ճանաչել Թալին համայնքի 28․11․2022թ-ի «ՀՀ Արագածոտնի մարզի Թալինի համայնքապետարանում հավաքների իրազեկումների գրանցամատյանի վարման կարգն ու ձևը հաստատելու մասին» N 57-Ն որոշումը։ 3․Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից: |