Ճանապարհների լվացուման և մաքրման աշխատանքներ են իրականացվել Դավթաշեն բնակավայրում:
27.03.25 ՔԱՂԱՔԱՑԻՆԵՐԻ ԸՆԴՈՒՆԵԼՈՒԹՅՈՒՆ
Թալինի համայնքապետարանում տեղի ունեցավ քաղաքացիների հերթական ընդունելություն․Թալինի համայնքապետարանում այսօր տեղի ունեցավ քաղաքացիների հերթական ընդունելությունը, որի ընթացքում համայնքի բնակիչները ներկայացրին իրենց անձնական խնդիրներն ու հարցերը համայնքի ղեկավար Տավրոս Սափեյանին: Հանդիպման ընթացքում համայնքի շուրջ 35 բնակիչներ ներկայացրին սոցիալական, աշխատանքային, քաղաքաշինական, հողային, սեփական բիզնեսներին և այլ թեմաներին առնչվող հարցեր ու խնդիրներ։Բնակիչների խնդիրները տեղում քննարկվեցին և պարզաբանվեցին՝ համապատասխան ոլորտային մասնագետների ներկայությամբ, բոլոր խնդիրներն արձանագրվեցին՝ հետագա ուսումնասիրության և լուծումներ առաջարկելու նպատակով։Հարգելի՛ բնակիչներ, քաղաքացիների ընդունելությունը տեղի ... Մանրամասն
26.03.25 ՆՈՐ ՀԱՄԱԶԳԵՍՏ՝ ԹԱԼԻՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԿՈՄՈՒՆԱԼ ՈԼՈՐՏԻ ԱՇԽԱՏԱԿԻՑՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ.
Թալին համայնքի կոմունալ ծառայության բոլոր աշխատակիցներին տրամադրվել է նոր աշխատանքային համազգեստ՝ ապահովելու նրանց հարմարավետությունն ու տեսանելիությունը աշխատանքի ընթացքում։
Կոմունալ աշխատակիցների անխոնջ աշխատանքը ապահովում է մեր համայնքի մաքրությունը, բարեկարգումը և հարմարավետությունը։ Ամեն օր նրանք հոգ են տանում մեր շրջապատի մասին՝ դարձնելով այն ավելի մաքուր, անվտանգ և գեղեցիկ։
26.03.25 ԹԱԼԻՆ ՀԱՄԱՅՆՔՈՒՄ ՏԵՂԱԴՐՎԵԼ ԵՆ ՏԵՍԱԽՑԻԿՆԵՐ՝ ԲՆԱԿԻՉՆԵՐԻ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԱՊԱՀՈՎՄԱՆ ՆՊԱՏԱԿՈՎ.
Թալինի համայնքապետարանը շարունակաբար իրականացնում է ծրագրեր՝ համայնքի բնակիչների անվտանգությունն ապահովելու և հասարակական կարգը վերահսկելու նպատակով։ Այս շրջանակում Թալին համայնքի Թալին քաղաքի, ինչպես նաև Նոր Արթիկ, Սուսեր, Զարինջա, Հացաշեն, Ոսկեթաս, Կարմրաշեն, Դավթաշեն, Ներքին Բազմաբերդ, Արագածավան և Արտենի բնակավայրերի գլխավոր փողոցներում և պուրակներում տեղադրվել են տեսախցիկներ։
Տեսախցիկների տեղադրումը միտված է կանխարգելելու իրավախախտումները, բարձրացնելու անվտանգությունը և ապահովելու համայնքի բնակիչների ու այցելուների անվտանգ կենսագործունեությունն ու հասարակական կարգը: