Այսօր, Թալին համայնքի ղեկավար Տավրոս Սափեյանի նախագահությամբ, համայնքապետարանում տեղի ունեցավ աշխատանքային խորհրդակցություն՝ համայնքապետարանի ղեկավար կազմի և ոլորտային պատասխանատուների մասնակցությամբ։Խորհրդակցություն ընթացքում քննարկվեցին համայնքի ենթակայության տակ գտնվող կառույցների և ՀՈԱԿ-ների գործունեության ընթացքը, դրանց արդյունավետության բարձրացման ուղիները, ինչպես նաև կոմունալ ծառայությունների բարելավումը, բնակչությանը մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացումը, բարեկարգման և քաղաքաշինական ծրագրերի ընթացքը։ Առանձնահատուկ ուշադրություն դարձվեց դաշտամիջյան ճանապարհների վիճակի բարելավմանը, արտաքին լուսավորության համակարգի արդիականացմանը, ինչպես նաև համայնքի կանաչապատ տարածքների, պուրակների ...
Թալին քաղաքում առավոտից մեկնարկել են բարեկարգման տարաբնույթ աշխատանքներ։ «Խաչեր» կոչվող սրբավայրի տարածքում կոմունալ աշխատակիցների կողմից իրականացվել են մաքրման և բարեկարգման լայնածավալ աշխատանքներ։ Կատարվել է քաղաքի լուսավորության համակարգի վերանորոգման աշխատանքներ։ Իրականացվել է ծառերի սպիտակեցում՝ վնասատուներից և արևից պաշտպանելու համար։ Նոր էլեկտրասյուներ և աղբամաններ են տեղափոխվում գյուղեր՝ լուսավորության համակարգի ընդլայնման և աղբահանության որակի բարձրացման համար։
28.03.25
Զարինջա բնակավայրում իրականացվել են մշակույթի տան բեմի հիմնանորոգման աշխատանքներ: Թալինի համայնքային մշակութային կենտրոնը համալրվել է նոր թվային դաշնամուրով՝ ստեղծելով ավելի լայն հնարավորություններ երաժշտության սիրահարների, կենտրոնի սաների համար, Նոր դաշնամուրը կօգնի նաև միջոցառումների և համերգների ավելի լավ կազմակերպմանը, երաժշտական կրթության որակի բարելավմանը։ Թալին քաղաքում ինչպես միշտ մեծ թափով ընթանում են բարեկարգման աշխատանքներ: Ավելացվել են լուսավորության նոր կետեր, կատարվել է ծառերի էտ և սպիտակեցում, ճանապարհների, մայթերի և այլ տարածքների մաքրում: Ճանապարհների լվացուման և մաքրման աշխատանքներ են իրականացվել Դավթաշեն բնակավայրում: