ԲԱՐԻ ԳԱԼՈՒՍՏ www.talin.am
Հարգելի՛ այցելուներ Ողջունում եմ Ձեզ Թալինի համայնքապետարանի պաշտոնական կայքում։ Այստեղ համապարփակ ներկայացվում են Թալին համայնքի ծավալած գործունեությունը, կառուցվածքը, համայնքի ղեկավարի և ավագանիների ընդունած որոշումները, տեղեկատվություն` համայնքի զարգացման ծրագրերի, մատուցվող ծառայությունների և հանրությանը հետաքրքրող այլ հարցերի շուրջ։ Սույն պաշտոնական հարթակի միջոցով ապահովվում է մեր գործունեության թափանցիկությունը և հրապարակայնությունը, ուստի կարևորում ենք Ձեր դիտողություններն ու առաջարկությունները՝ դրանք քննարկելու և ամենօրյա աշխատանքում ներառելու նպատակով: Հարգանքով՝ Թալին համայնքի ղեկավար Տավրոս Սափեյան
ԲԱՐԵԿԱՐԳՄԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐ
Զարինջա բնակավայրում իրականացվել են մշակույթի տան բեմի հիմնանորոգման աշխատանքներ: Թալինի համայնքային մշակութային կենտրոնը համալրվել է նոր թվային դաշնամուրով՝ ստեղծելով ավելի լայն հնարավորություններ երաժշտության սիրահարների, կենտրոնի սաների համար, Նոր դաշնամուրը կօգնի նաև միջոցառումների և համերգների ավելի լավ կազմակերպմանը, երաժշտական կրթության որակի բարելավմանը։ Թալին քաղաքում ինչպես միշտ մեծ թափով ընթանում են բարեկարգման աշխատանքներ: Ավելացվել են լուսավորության նոր կետեր, կատարվել է ծառերի էտ և սպիտակեցում, ճանապարհների, մայթերի և այլ տարածքների մաքրում: Ճանապարհների լվացուման և մաքրման աշխատանքներ են իրականացվել Դավթաշեն բնակավայրում: