Համայնքի ղեկավարի որոշման նախագիծ
Դիտել Համայնքի ղեկավարի որոշումները
18 փետրվարի 2026 թ.
ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, 38-րդ հոդվածի 7-րդ կետով, 48-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1․1․ կետի 2-րդ ենթակետով, հիմք ընդունելով Թալին համայնքի ավագանու 11․02․2025թ․-ի N 03-ն որոշմամբ հաստատված «Թալին համայնքի կամավոր խնդիրներն ու դրանց լուծմանն ուղղված սեփական լիազորությունները սահմանելու և իրականացնելու» կարգի 6-րդ կետի 7-րդ, 7-րդ կետի 8-րդ ենթակետերը, 8-րդ կետի 1-ին և 11-րդ ենթակետերը, Թալին համայնքի բնակիչների՝ սոցիալական աջակցության վերաբերյալ դիմումները, ինչպես նաև Թալին համայնքի ղեկավարի 04.03.2025թ.-ի N 44 կարգադրությամբ ստեղծված «Թալին համայնքի կամավոր խնդիրները սահմանելու ու դրանց լուծմանն ուղղված սեփական լիազորությունները իրականացնող» հանձնաժողովի (այսուհետ՝ հանձնաժողով) 2026 թվականի փետրվարի 17-ի դրական եզրակացությունը,
ՈՐՈՇՈՒՄ ԵՄ՝
1․Տրամադրել սոցիալական աջակցություն գյուղատնտեսական վնասները փոխհատուցելու նպատակով։
1)Արմեն Սպարտակի Գրիգորյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 169,500(հարյուր վաթսունինը հազար հինգ հարյուր) ՀՀ դրամի չափով։
2)Արզուման Ալեքսանդրի Կարապետյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 104,250 (հարյուր չորս հազար երկու հարյուր հիսուն) ՀՀ դրամի չափով։
3)Հայկարամ Արամի Սարուխանյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 156,750 (հարյուր հիսունվեց հազար յոթ հարյուր հիսուն) ՀՀ դրամի չափով։
4)Սերոբ Ռաֆիկի Հայրապետյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 39,750 (երեսունինը հազար յոթ հարյուր հիսուն) ՀՀ դրամի չափով։
5)Արմեն Լենիկի Մարտիրոսյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 225,000 (երկու հարյուր քսանհինգ հազար) ՀՀ դրամի չափով։
6)Սամվել Մուշեղի Մարգարյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 69,000 (վաթսունինը հազար) ՀՀ դրամի չափով։
7)Նորայր Արմենի Խաչատրյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 253,500 (երկու հարյուր հիսուներեք հազար հինգ հարյուր) ՀՀ դրամի չափով։
8)Գեյիմ Անուշավանի Ալեքսանյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 203,250 (երկու հարյուր երեք հազար երկու հարյուր հիսուն) ՀՀ դրամի չափով։
9)Հերիքնազ Առաքելի Հովհաննիսյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 95,250 (իննսունհինգ հազար երկու հարյուր հիսուն) ՀՀ դրամի չափով։
10)Արտավազդ Գագիկի Սահակյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 36,000 (երեսունվեց հազար) ՀՀ դրամի չափով։
11)Աննա Գուրգենի Հովհաննիսյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 105,750 (հարյուր հինգ հազար յոթ հարյուր հիսուն) ՀՀ դրամի չափով։
12)Հասմիկ Փայլակի Ասատրյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 102,750 (հարյուր երկու հազար յոթ հարյուր հիսուն) ՀՀ դրամի չափով։
13)Գրիգոր Նորայինի Մխեյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 120,000 (հարյուր քսան հազար) ՀՀ դրամի չափով։
14)Տարոն Ազատի Պողոսյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 125,250 (հարյուր քսանհինգ հազար երկու հարյուր հիսուն) ՀՀ դրամի չափով։
15)Ազատ Ռադիկի Ղազարյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 256,500 (երկու հարյուր հիսունվեց հազար հինգ հարյուր) ՀՀ դրամի չափով։
16)Ստեփան Վաչագանի Խաչատրյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն 66,750 (վաթսունվեց հազար յոթ հարյուր հիսուն) ՀՀ դրամի չափով։
2.Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից։