ՏեսակԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԽՈՐՀՐԴԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆկարագրություն *Աշխատանքային խորհրդակցություն վարչական ղեկավարների հետ
Օրակարգային մի շարք հարցերի քննարկմամբ տեղի ունեցավ աշխատանքային խորհրդակցություն վարչական ղեկավարների մասնակցությամբ․
Թալին համայնքի ղեկավար Տավրոս Սափեյանը և համայնքապետարանի ղեկավար կազմն այսօր աշխատանքային խորհրդակցություն անցկացրին Թալին համայնքի վարչական տարածքների ղեկավարների մասնակցությամբ։
Հանդիպման առանցքում էին համայնքի ընդհանուր բարեկարգման, խմելու ջրի մատակարարման, շրջակա միջավայրի պահպանության, համայնքային գույքի կառավարման, բնակավայրերում ենթակառուցվածքների բարելավման, պատմամշակութային տարածքների պահպանության, ինչպես նաև համայնքի եկամուտների կատարման հարցերը։ Քննարկվեցին առաջիկա ծառատունկին, կանաչապատմանը և համայնքի մաքրությանն ուղղված հարցերի վերաբերյալ մանրամասներ, համայնքի բնակավայրերի հանգստյան գոտիներում և ձորերում նախատեսվող բարեկարգումների և այլ թեմաների վերաբերյալ հարցեր։
Թալին համայնքի ղեկավար Տավրոս Սափեյանը կարևորեց համայնքային կառավարման արդյունավետությունը՝ ընդգծելով բոլոր պատասխանատու անձանց դերակատարումն առաջիկա ծրագրերի իրականացման գործում։ Հանդիպման ընթացքում տրվեցին հանձնարարականներ՝ ուղղված օրակարգային հարցերի հասցեական և օպերատիվ լուծմանը։