ՀՀ Արագածոտնի մարզ, ք. Թալին, 060-75-77-87 060 88-80-08, talinihamaynqapetaran@list.ru thamaynqapetaran@gmail.com
28 մարտի 2025 թվականի N 33-Ա
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱՐԱԳԱԾՈՏՆԻ ՄԱՐԶԻ ԹԱԼԻՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՎԱԳԱՆՈՒ 2025 ԹՎԱԿԱՆԻ ԱՌԱՋԻՆ ՆՍՏԱՇՐՋԱՆԻ ԵՐԿՐՈՐԴ ՆԻՍՏԻ ՕՐԱԿԱՐԳԸ ՀԱՍՏԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>> ՀՀ օրենքի 14-րդ հոդվածի 6-րդ կետի պահանջներով,
1.Հաստատել Թալին համայնքի ավագանու 2025 թվականի առաջին նստաշրջանի երկրորդ նիստի օրակարգը.
1)Թալին համայնքում հանրային հավաքների մասին իրազեկումների գրանցամատյանի վարման կարգը և ձևը հաստատելու մասին:
(Զեկ. Գ.Ստեփանյան)
2) Թալին համայնքի ավագանու մշտական գործող հանձնաժողովներ ստեղծելու և հաձնաժողովների կազմը հաստատելու, ավագանու 18․11․2022թ-ի N 32-Ա որոշումը ուժը կորցրած ճանաչելու մասին:
(Զեկ. Ս. Մկրտչյան)
3) Թալին համայնքի ավագանու 11․02․2025թ-ի «Հայաստանի Հանրապետության Արագածոտնի մարզի Թալինի համայնքապետարանի աշխատակազմի 2025 թվականի աշխատակիցների թվաքանակը, հաստիքացուցակը և պաշտոնային դրույքաչափերը հաստատելու մասին» N 196-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին» N 26-Ա որոշման մեջ լրացում կատարելու մասին։
(Զեկ. Ս.Մկրտչյան)
4)Թալին համայնքի ավագանու 2024թ-ի դեկտեմբերի 25-ի «Թալին համայնքի համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպությունների և համայնքային հիմնարկների 2025 թվականի կառուցվածքը, աշխատակիցների թվաքանակը, հաստիքացուցակը և պաշտոնային դրույքաչափերը հաստատելու մասին» N 197-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին:
5) Թալին համայնքի սեփականություն հանդիսացող էքսկավատոր բեռնիչը աճուրդ-վաճառքով օտարելու մասին։
(Զեկ. Ա.Հայրապետյան)
6) Թալին համայնքի սեփականություն հանդիսացող ՄՏԶ-82․1 մակնիշի տրակտորը մրցույթով վարձակալության տրամադրելու մասին։
7)Թալին համայնքում մասնակցային բյուջետավորման գործընթացի ժամանակ ընտրված առաջարկի իրականացմանը հավանություն տալու մասին։
(Զեկ. Մ.Ներսիսյան)
8) <<Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեից նպատակային հատկացումներ (սուբվենցիաներ) ստանալու 2025 թվականի ծրագրային հայտերը հաստատելու մասին>> 2024 թվականի նոյեմբերի 29-ի թիվ 169-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին։
9) Գերմանական միջազգային համագործակցության ընկերության կողմից գործադրվող տեղական զարգացման հիմնադրամի շրջանակներում դրամաշնորհային մրցույթին մասնակցելուն և համաֆինանսավորումը ապահովելուն համաձայնություն տալու մասին։
10)Հայաստանի Հանրապետությանը սեփականության իրավունքով պատկանող՝ Հայաստանի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարությանն ամրացված շարժական գույքը Թալին համայնքին նվիրաբերելու մասին։
11)Պարույր Վռամի Խաչատրյանին սեփականության իրավունքով պատկանող տրանսպորտային միջոցների գույքահարկի տույժերի նկատմամբ արտոնություն կիրառելու մասին։
(Զեկ. Ց.Մկրտչյան)
12) Թալին համայնքի ավագանու 31․05․2024թ-ի «Հայաստանի համայնքների միությանը անդամակցելուն համաձայնություն տալու մասին» N 77-Ա որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու մասին:
13) Թալին համայնքի Ծաղկասար բնակավայրի բնակչուհի Աշխեն Սիմոնյանին ֆինանսական աջակցություն տրամադրելու մասին։
(Զեկ․ Ն․Մելքոնյան)
14) Համայնքի սեփականություն հանդիսացող հողամասը վարձակալության իրավունքով օգտագործման տրամադրելու մասին։
(Զեկ․ Գ․Միրզախանյան)
15)Թալին համայնքի բնակավայրերի փողոցների մայթերում, զբոսայգիներում, պուրակներում և համայնքային նշանակության այլ տարածքներում գտնվող՝ կենսունակությունը կորցրած կամ չորացած ծառերը և թփերը արմատախիլ անելու ու նորով փոխարինելու մասին։
16) Համայնքային սեփականություն հանդիսացող գյուղատնտեսական նշանակության հողամասերը վարձակալության տրամադրելու դեպքում մեկնարկային վարձավճարները սահմանելու մասին։
17) Շղարշիկի տուֆերի հանքավայրի օգտակար հանածոյի արդյունահանման համար «ՀԱԿՀՈՎ» Սահմանափակ Պատասխանատվությամբ Ընկերությանը նախնական համաձայնություն տալու մասին։
18) Արագածավան բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող Արագածի Պեռլիտի հանքավայրի հանքարդյունահանման աշխատանքների իրականացման նախաձեռնության վերաբերյալ «ՊԵՌԼԻՏ ՄԱՅՆԻՆԳ ԳՐՈՒՊ» Սահմանափակ Պատասխանատվությամբ Ընկերությանը նախնական համաձայնություն տալու մասին։
19) Արագածավան բնակավայրի վարչական տարածքում գտնվող Արագածի Պեռլիտի հանքավայրի հանքարդյունահանման աշխատանքների իրականացման նախաձեռնության վերաբերյալ «ՊԵՌԼԻՏ ՄԱՅՆԻՆԳ» Սահմանափակ Պատասխանատվությամբ Ընկերությանը համաձայնություն չտալու մասին։
20) Թալին համայնքի Շղարշիկ բնակավայրում գտնվող հողամասի նպատակային նշանակության փոփոխությունը հաստատելու մասին։
(Զեկ․Գ․Սարգսյան)
21) Անհատ Ձեռնարկատեր Աստղիկ Բաղդասարյանին անհատույց օգտագործմամբ տարածք տրամադրելու մասին։
22) 02-052-0133-0032 ծածկագրով հողամասի նպատակային նշանակությունը փոփոխելու մասին։
23) Համայնքի սեփականություն հանդիսացող հողամասերից ավազ տեղափոխելու մասին։
24) Թալին համայնքի Ծաղկասար բնակավայրում գտնվող Խոնարհված եկեղեցուն ծածկարան պատրաստելու մասին։
25) Թալին համայնքի սեփականություն հանդիսացող հողամասերը աճուրդ-վաճառքով օտարելու մասին։
(Զեկ․ Գ․Սարգսյան)
26)Թալին համայնքի ավագանու 2025 թվականի առաջին նստաշրջանի հերթական նիստի օրը սահմանելու մասին։