ՀՀ Արագածոտնի մարզ, ք. Թալին, 060-75-77-87 060 88-80-08, talinihamaynqapetaran@list.ru thamaynqapetaran@gmail.com
25 փետրվարի 2025 թվականի N 24
“ՀԱԿՀՈՎ” ՍՊԸ–Ի ԿՈՂՄԻՑ ՆԵՐԿԱՅԱՑՎԱԾ ՇՂԱՐՇԻԿԻ ՏՈՒՖԵՐԻ ՀԱՆՔԱՎԱՅՐԻ ՇԱՀԱԳՈՐԾՄԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔՆԵՐԻ ՎԵՐԱԲԵՐՅԱԼ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄՆԵՐԻ /1-ԻՆ ՀԱՆՐԱՅԻՆ ՔՆՆԱՐԿՈՒՄ/
ԱՐՁԱՆԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ /1-ին/
գ.Շղարշիկ                                                                                       25.02.2025թ.
«ՀԱԿՀՈՎ» ՍՊԸիկողմիցներկայացվածՀՀԱրագածոտնիմարզիՇղարշիկիտուֆերիհանքավայրիշահագործմանաշխատանքներիվերաբերյալհանրային  քննարկումների /1-ինհանրայինքննարկում/
Սույնթվականիփետրվարի 25-ինժամը 1200-ինՀՀԱրագածոտնիմարզիԹալինխոշորացվածհամայնքիՇղարշիկբնակավայրումտեղիունեցան «ՀԱԿՀՈՎ»  ՍՊԸիկողմիցներկայացվածՀՀԱրագածոտնիմարզիՇղարշիկիտուֆերիհանքավայրիշահագործմանաշխատանքներվերաբերյալհանրային  քննարկումներ /1-ինհանրայինքննարկում/
ՀանրայինքննարկումներինմասնակցումէինՀՀԱրագածոտնիմարզիԹալինխոշորացվածհամայնքիքաղաքաշինությանևհողաշինությանբաժնիպետիժ/պ ԳագիկՄիրզախանյանը, Շղարշիկ   բնակավայրիվարչականղեկավար՝  Ա. Հարությունյանը, «ՀԱԿՀՈՎ»  ՍՊԸիլիազոր  ներկայացուցիչՍ. Հարությունյանը, նախագծողներ  Գ. Հովսեփյանը, Մ. Հարությունյանևհամայնքիբնակիչներ:
Ելույթունեցան՝ՀՀԱրագածոտնիմարզիԹալինհամայնքիքաղաքաշինությանևհողաշինությանբաժնիպետիժ/պԳագիկՄիրզախանյանըբացմանխոսքումնշեց, որտեղիէունենում  «ՀԱԿՀՈՎ»  ՍՊԸիկողմիցներկայացվածՀՀԱրագածոտնիմարզիՇղարշիկիտուֆերիհանքավայրիազատմնացորդայինպաշարների  շահագործմանաշխատանքներիվերաբերյալհանրային  քննարկումներ /1-ինհանրայինքննարկում/: Համայնքըպատշաճծանուցվածէ, ամենինչնորմայիսահմաններումէ: Հանրայինքննարկմաննպատակնէընկերությանըտալնախնականհամաձայնությունօրենքովսահմանվածկարգովիրականացնելուհանքավայրիշահագործմանաշխատանքներիիրականացմանգործնթացըևխոսքըփոխանցեցինժեներերկրաբան՝նախագծայինաշխատանքներիհամահեղինակՄ. Հարությունյանին:
Իրելույթումնախագծողըներկայացրեց, որհանքավայրիհետախուզումըիրականացվելևհաստատվելէՊՏՀ-ի 25.10.1991թ.թիվ 338 արձանագրությամբ: Այժմընկերությունըցանկանումէօրենքովսահմանվածկարգովկատարելհանքավայրիշահագործողականաշխատանքներըհանքավայրիազատմնացորդայինպաշարներից: Անդրադարձկատարեցհանքավայրիհետախուզմանմեթոդիկային, տուֆայինզանգվածիորակականևքանակականգնահատականին, նախատեսվածարդյունահանմանաշխատանքներիֆիզիկականծավալներինևարդյունահանմանընթացքումնախատեսվողբնապահպանականմիջոցառումներին, պատասխանեցբնակչությանկողմիցբարձրաձայնածհարցերին:  Նշվեցնաևընկերությանկողմիցհամայնքինհատկացվելիքսոցիալականաջակցություններին:
ՇղարշիկբնակավայրիվարչականղեկավարԱ. Հարությունյանընշեց, որկարևորումեննմանծրագրերիիրականացումըև  մենքշահագրգռվածենք, որիրականացվենհանքավայրիշահագործմանաշխատանքներ, որորոշակիընտանիքներաշխատեն, բարելավվիհամայնքիսոցիալ-տնտեսականիրավիճակը, աշխատանքներիընթացքումպահպանելովշրջակամիջավայրիվրաազդեցությանբոլորնորմերըևբնակչությանշահերը:
Ելույթունեցանհամայնքիբնակիչներ, որոնքհավանությունտվեցին ընկերության կողմից նախաձեռնածգործունեությանը: Ելույթունեցողների շարքում էր նաև Շղարշիկբնակավայրի բնակիչ Միասնիկ Հարությունյանը, որը մտահոգություն էր արտահայտում հանքի հետագա շահագործման հետ կապված ու անհասկանալի մտքեր արտահայտում: Սակայն ընթացքում պարզ դարձավ, իր երկու տղաները նույնպես մասնակցում էին այդ հանրային քննարկմանը ու արդեն երկար տարիներ է ինչ աշխատում են տվյալ բնագավառում:
Ամփոփելովհանրայինքննարկմանարդյունքները՝մասնակիցներըորոշեցին  տալնախնականհամաձայնություն «ՀԱԿՀՈՎ» ՍՊԸինօրենքովսահմանվածկարգովիրականացնելուՀՀԱրագածոտնիմարզիՇղարշիկիտուֆերիհանքավայրիշահագործման  աշխատանքներիգործնթացը:
Կիցներկայացվումէմասնակիցներիցանկը` 2 թերթ: