18 փետրվարի 2026 թվականի N 316-Ա
ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 24-րդ կետով, 38-րդ հոդվածի 7-րդ կետով, 48-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1․1․ կետի 2-րդ ենթակետով, հիմք ընդունելով քաղաքացիներից ստացված սոցիալական աջակցության վերաբերյալ դիմումները և Թալին համայնքի սոցիալապես անապահով ընտանիքներին սոցիալական աջակցություն ցուցաբերելու նպատակով Թալին համայնքի ղեկավարի 13.12.2022թ.-ի N 256-Ա որոշմամբ ստեղծված մշտական գործող հանձնաժողովի (այսուհետ՝ հանձնաժողով) 2026 թվականի փետրվարի 17-ի դրական եզրակացությունը,
ՈՐՈՇՈՒՄ ԵՄ`
1.Սոցիալական աջակցություն ցուցաբերելու գործընթացն ապահովելու նպատակով ԼԱԵՐՏ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ ԱՁ, «ԱԿԲԱ ԲԱՆԿ» ԲԲԸ «Թալին» մասնաճյուղ 220179831692000 բանկային հաշվեհամարին փոխանցել 180,000(հարյուր ութսուն հազար) ՀՀ դրամ ՝ շահառուներին սնունդ ձեռք բերելու համար։
1)Հռիփսիկ Վարազդատի Հակոբյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն՝ 30,000 (երեսուն հազար) ՀՀ դրամի չափով։
2)Ջուլիետա Սարգսի Բարսեղյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն՝ 40,000 (քառասուն հազար) ՀՀ դրամի չափով։
3)Լիանա Ղուկասի Սաֆարյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն՝ 40,000 (քառասուն հազար) ՀՀ դրամի չափով։
4)Թագուհի Վարդանի Առաքելյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն՝ 40,000 (քառասուն հազար) ՀՀ դրամի չափով։
5)Աննա Սուրենի Գրիգորյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն՝ 30,000 (երեսուն հազար) ՀՀ դրամի չափով։
2.Սոցիալական աջակցություն ցուցաբերելու գործընթացն ապահովելու նպատակով «ՎԵՈԼԻԱ ՋՈՒՐ» ՓԲԸ, «ԱԿԲԱ ԲԱՆԿ» ԲԲԸ 220410123925000 բանկային հաշվեհամարին փոխանցել 50,000 (հիսուն հազար) ՀՀ դրամ՝ շահառուներին ջրամատակարարման ծախսերի մասնակի փոխհատուցման համար։
1) Գայանե Վրույրի Հարությունյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն՝ 50,000 (հիսուն հազար) ՀՀ դրամի չափով։
3․Սոցիալական աջակցություն ցուցաբերելու գործընթացն ապահովելու նպատակով Ք․Թալին, «ՆԱՐԻՆԵ ԽԱՉԱՏՐՅԱՆ» ԱՁ, «ԱԿԲԱ ԲԱՆԿ» ԲԲԸ 220179832054000 բանկային հաշվեհամարին փոխանցել 91,000(իննսունմեկ հազար) ՀՀ դրամ՝ շահառուներին դեղորայք ձեռք բերելու համար։
1)Համազասպ Մարտունի Նիկոյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն՝ 30,000 (երեսուն հազար) ՀՀ դրամի չափով։
2)Վիկտորյա Էդվարդի Թորոսյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն՝ 40,000 (քառասուն հազար) ՀՀ դրամի չափով։
3)Զարուհի Լյուդվիկի Թովմասյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն՝ 21,000 (քսանմեկ հազար) ՀՀ դրամի չափով։
4․Սոցիալական աջակցություն ցուցաբերելու գործընթացն ապահովելու նպատակով «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ, «Արդշինբանկ» ՓԲԸ, 2470100527091000 բանկային հաշվեհամարին փոխանցել 25,000 (քսանհինգ հազար) ՀՀ դրամ՝ գազի վճարի մասնակի փոխհատուցման համար։
1)Անդրուշ Գրիգորի Գևորգյանին տրամադրել սոցիալական աջակցություն՝ 25,000 (քսանհինգ հազար) ՀՀ դրամի չափով։
5․Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում ստորագրման պահից։